Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
XII TARPTAUTINIS MONOSPEKTAKLIŲ FESTIVALIS „ATSPINDYS“

Koks gi ruduo Visagine be monospektaklių festivalio „Atspindys“? Tai jau tradicija! Tad ir šiais metais kviečiame visaginiečius ir miesto svečius nepraleisti progos pasigėrėti ypač aukšto lygio profesionalių aktorių pasirodymais.


FESTIVALIO PROGRAMA

Spalio 11 d.

17.30 val. (Visagino kultūros centro (toliau – VKC) salė „Draugystė“, Parko g. 7)
– Festivalio atidarymas. 
Algirdas Latėnas, Povilas Meškėla ir roko grupė „Rojaus Tūzai“ (Lietuva), „Mano sielos netylančios stygos...“ (pagal Sergejaus Jesenino kūrybą), rusų kalba. Spektaklio idėja gimė spontaniškai. Aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas išgirdo grupės „Rojaus tūzai“ albumą „Rusiškas albumas“ ir pasiūlė grupės vokalistui Povilui Meškėlai kartu pastatyti spektaklį. Skambant S. Jesenino poezijai, persipina rusų romansai. Spektaklis buvo pristatytas ir laimėjo pagrindinį prizą III tarptautiniame teatrų festivalyje „Vaivorykštė“ (Sankt Peterburgas, Rusija). Breste vykusiame festivalyje „Beleja Veža“ laimėjo „Žiūrovų simpatijos“ prizą. Grupės „Rojaus tūzai“ vokalisto P. Meškėlos atliekami kūriniai kupini vidinės energijos, prieštaravimo jėgos ir skausmo, humoro ir lemtingo skausmo. Lyrika ir tragedija spektakliui suteikia begalinių emocijų ir dvasingumo.

Trukmė – 60 min.
Bilieto kaina: 8; 10 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 6 Eur.

19.30 val. (VKC salė „Sedulina“, Vilties g. 5) – Stephen Thomas Ochsner (JAV), „Pantelėjaus Karmanovo nuobodi tiesa“ (pagal Ivaną Vyrypajevą), rusų kalba. Spektaklis buvo 8-ojo festivalio „Atspindys“ favoritu. Anąkart nebuvo galimybės salėje patalpinti visų norinčiųjų patekti. Nuo to laiko spektaklis tapo daugelio tarptautinių festivalių laureatu įvairiose pasaulio šalyse. Tai jaudinantis jauno žmogaus, kuriam čigonė išbūrė mirties dieną, gyvenimas ir likimas. Tai amerikietis aktorius, kuris baigė studijas Maskvos meno/teatro mokykloje, daug filmuojasi kino filmuose.

Trukmė – 45 min.
Bilieto kaina: 6 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

21.00 val. (VKC salė „Draugystė“, Parko g. 7) – Vsevolod Čiubenko (Rusija), „Meilužė“, scenos iš gyvenimo (pagal J. Višnevskio noveles), rusų kalba. Janušo Leono Višnevskio novelės išsiskiria dėl nepaprasto suvokimo pobūdžio. Autoriaus kūryba žavinga tuo, jog pačiam skaitytojui suteikia galimybę rinktis. Jis koreliuoja personažų jausmus, išgyvenimus, emocijas. Nusipelniusio Rusijos artisto Vsevolodo Čiubenkos interpretacijos žavi dar ir tuo, jog visi monologai vyksta moters vardu...

Trukmė – 90 min.
Bilieto kaina: 6 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

Spalio 12 d.

14.00 val. (Visagino „Verdenės“ gimnazijos salė, Taikos pr. 21) – Vladas Baranauskas (Lietuva, Šiaulių dramos teatras), „Akių sunka“, spektaklis apie Antaną Baranauską, lietuvių kalba. Režisierius ir aktorius: Vladas Baranauskas. Spektaklis sukurtas poeto Antano Baranausko 180-osioms metinėms. Mono drama apima visą poeto gyvenimą. Jame susipina dokumentika, prisiminimai, dienoraščio ištraukos, laiškai, nuotrupos, pajuokavimai, atsitikimai ir, aišku, eilės. Charizmatiškasis Vladas Baranauskas mono spektaklį pristatė taip: „Spektaklyje nebus nė vienos eilutės iš „Anykščių šilelio“. Atkursiu vyskupo gyvenimą nuo penkerių metų. Jį ir numarinsiu“. Mono drama atskleidžia tai, ko Vikipedijoje apie A. Baranauską nepaskaitysi. Vlado Baranausko ir jo kuriamo spektaklio herojaus Antano Baranausko pavardės vienodos ne atsitiktinai. Aktorius pusiau juokais, pusiau rimtai prisipažino esąs vyskupo anūkas.

Trukmė – 60 min.
Bilieto kaina: 4 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

16.30 val. (Visagino kūrybos namų salė) – Bobo Dantonelio (Prancūzija) judesio meistriškumo pamokos. Pamokos nemokamos.

17.30 val. (VKC "Sedulinos" salė, Vilties g. 5) – Nikolaj Stešyc (Baltarusija, Mogiliovo lėlių teatras), „Mėlyna-Mėlyna“, haliucinacijos viename veiksme (pagal Vladimiro Korotkevičiaus apsakymą), baltarusių kalba. Geriausias festivalio „BALTOJI VĖŽA“ spektaklis 2017 metais.

Režisierius – Igor Kazakov
Dailininkas – Tatjana Narsisian
Kompozitorius – Aleksandr Litvinovskij
Fantastiškai graži istorija. 1880 m. liepos 25 d. Didžioji Šiaurinė Sachara. Liko tik jie dviese: maža mergaitė Džamilija ir Petrok Jasiukevič, buvęs maištininkas, buvęs baltarusis, buvęs žmogus... žmogus be maisto, be vandens, be Tėvynės. Norėdamas atitraukti mergaitės dėmesį nuo troškimo kančių, Petrok pasakoja istoriją-pasaką apie savo Tėvynės-Rojų „Mėlyna-Mėlyna“, praradimą ir įgijimą. Laikas ir erdvė subyra. Praeities ir miražų vaizdai susimaišo į kokteilį, sudarydami scenų mozaiką. Būdamas tarp haliucinacijos ir fizinės realybės, herojus bando rekonstruoti bei suvokti savo gyvenimo įvykius, tačiau pastangas nuolat stabdo negailestingas priešas – smėlis, vis labiau paimantis juos į nelaisvę.
Trukmė – 60 min.
Bilieto kaina: 4 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

19.00 val. (VKC salė „Banga“, Parko g. 16) – Anastasija Vainmar (Vokietija, Berlyno tarptautinis dramos teatras), „Čia aš – Edit Piaf", muzikinis spektaklis. 

Inscenizacijos autorius – Nina Mazur
Akompaniatorius – Andrej Djakov
Spektaklis – įžymios prancūzų dainininkės Edit Piaf gyvenimo ir kūrybos istorija su dainomis prancūzų kalba iš jos repertuaro. Jaudinanti istorija ir nuoširdus vaidinimas nepalieka žiūrovus abejingus, o gyva muzika suteikia spektakliui ypatingą žavesį.
Trukmė – 80 min.
Bilieto kaina: 5 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 4 Eur.

20.30 val. (VKC „Draugystės“ fojė) –kūrybos vakaras-susitikimas „Tylos sodai“ su aktore Birute Mar. Renginys nemokamas.

21.30 val. (VKC „Draugystės“ kino salė) – susitikimas su žvaigždėmis. Vakaro metu bus rodomi žurnalistės Helenos Liopo (Baltarusija) kino filmai apie E. Nekrošių ir monospektaklių festivalius. Renginys nemokamas.

Spalio 13 d.

17.00 val. (VKC salė „Draugystė“, Parko g. 7) – Yaser Khaseb (Iranas), „Stebuklinga dovana“, kūno plastikos spektaklis. Šis spektaklis - tai himnas plastikai ir žmogaus kūno galimybėms. Be to, tai dar viena santykių istorija su tam tikra humoro doze...

„Crazy Body Group“ („Pašėlusio kūno grupė“) buvo įkurta 2005 m. begaliniame dramos ir teatro pasaulyje. Grupė parodo naujas bendravimo galimybes su žmonėmis iš skirtingų kultūrų ir tautybių. Be to, mes sujungiame įvairius menus: kovos meną, dramą, muziką, fotografiją bei kostiumą. Šis spektaklis yra plastikos ir žmogaus kūno galimybių himnas. Be to, tai dar ir santykių istorija, pasakojama su humoro jausmu.
Trukmė – 80 min.
Bilieto kaina: 4 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

18.00 val. (VKC filialo Tautinių kultūrų ir bendruomenių namų salė, Vilties g. 1) – Mateuš Novak (Lenkija), „Iš priekio ir iš nugaros“, inspiracijos pagal „Niemcevič iš priekio ir nugaros”, lenkų kalba. 

Režisierius – Stanislav Miedzievski
Kostiumas – Magdalena Frančak
Monodramos veiksmas vyksta 18 amžiaus Lenkijoje prieš pat šalies žlugimą. Savo romane, kuris iš pradžių buvo skirtas daktaro disertacijai, Karol Zbyševski išjuokia politikus iš priešingų stovyklų, dvasininkus, armiją ir net nepagailo nei karaliaus, nei Powrot posla (Ambasadoriaus sugrįžimas) autoriaus. Jis išjuokia didelį alkoholio vartojimą, tingėjimą, neapykantą, meilę tuštiems šūkiams ir gestams, klaidingą religingumą, politinius sukrėtimus bei kitas ydas, sukeliančias Lenkijos skilimą. Ši S. Miedzievskio ir M. Novako scenos adaptacija parodo kvailių pasaulį, aprašytų autoriaus novelėje, kvailių, kuriais vadovauja pagrindinis herojus, karalius...
Tarptautiniai apdovanojimai:
– „Geriausias jaunasis atlikėjas“ - 13-asis Tarptautinis teatro festivalis „Saint Muse“ - Ulan Batoras, Mongolija;
– „Geriausias vyrų vaidmuo“ - 13-asis Tarptautinis monodramos festivalis ALBAMONO – Albanija;
– „Specialus pripažinimas“ - 10-asis Tarptautinis monodramos festivalis TEHSPIS - Kylis, Vokietija.
Trukmė – 60 min.
Bilieto kaina: 4 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

19.00 val. (VKC salė „Sedulina“, Vilties g. 5) – XI festivalio „Atspindys“ Grand Prix laureatė Larysa Kadyrova (Ukraina), „Neverkit dėl manęs niekada“, pagal M. Matios apsakymus, ukrainiečių kalba.

Autorius – Marija Matios
Režisierius – Sergej Pavliuk
Ukrainos liaudies artistės L. Kadyrovos spektaklis – tai bendras I. Franko nacionalinio dramos teatro ir Chersono akademinio M. Kulišo vardo muzikinio-dramos teatro projektas. Istorija pasakoja apie našlę, laukiančią savo paskutinės dienos ir kruopščiai jai besiruošiančią: jau sukrauta visa, kas būtina – belieka tik perdėlioti rūbus ir daiktus iš vietos į vietą, juos valyti, vėdinti, kad neapdulkėtų ir nepasidengtų pelėsiu... Aktorės sukurtas babos Justinos personažas kreipiasi į žiūrovus salėje, betarpiškai pasakoja jiems apie savo kaimynus, duoda pamokymus vaikams. Mirtis spektaklio herojei – tai žemiškosios būties tąsa: koks buvo žmogaus gyvenimas, tokia bus ir jo mirtis. Šis ryškus, nacionaliniu koloritu persmelktas spektaklis nepaliks abejingų žiūrovų.
Trukmė – 60 min.
Bilieto kaina: 4 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

20.30 val. (VKC salė „Draugystė“, Parko g. 7) – PREMJERA! Eimantas Pakalka (Lietuva, OKT), „Pamišėlis“, režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis pagal N. Gogolio apsakymą „Pamišėlio užrašai“. „Pamišėlis“ - tai naujausias garsaus Lietuvos režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklis pagal N. Gogolio apsakymą „Pamišėlio užrašai“.

Trukmė – 60 min.
Bilieto kaina: 6 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 5 Eur.

21.30 val. (VKC „Draugystės“ kino salė) – Natalija Ju (Lietuva), 2017 m. TEFI premijos laureatė. Kino filmas apie Donatą Banionį „Užkulisiai“. Renginys nemokamas.

Spalio 14 d.

11.00 val. (Visagino kūrybos namų salė) – Bobo Dantonelio (Prancūzija) judesio meistriškumo pamokos. Pamokos nemokamos.
 
15.00 val.
(VKC salė „Draugystė“, Parko g. 7) – FESTIVALIO PREMJERA! Marina Kuzmina (Lietuva – Rusija), „Kurorto klausimas“ (pagal N. Teffi apsakymus), rusų kalba.  

Režisierė – Marina Čiaplina
Dailininkė – A. Ambroskina
1993 m. Marina Kuzmina baigė RATI aktorinį fakultetą. Nuo 1993 iki 2008 m. teatro „Satirikon“ aktorė. Nuo 2008 m. teatralinės studijos „Muza – Art“ meno vadovė.
Trukmė – 65 min.
Bilieto kaina: 6 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

17.30 val. (VKC salė „Draugystė“, Parko g. 7) – Narinė Grigoryan (Armėnija), autorinis spektaklis „Mano šeima lagamine“, rusų kalba.  

Pjesės autoriai – Narine Grigorian, Sara Nalbandian
Atlikėjas – Narine Grigorian
Meno dizainas – Viktorija Riedo-Oganesian
Muzika – Arturas Manukian
Pjesės „Mano šeima mano lagamine“ pagrindą sudaro aktorės Narine Grigorian vaikystės epizodas. Karabacho karo metu šeimai suteikiama galimybė išgelbėti vieną iš vaikų. Bet tik vieną! Pasirinko mažąją Narinką. Tuo metu, kai senelis mėtosi, bandydamas įsodinti mergaitę į išvykstantį į Armėniją sraigtasparnį, ji sėdi vienut vienutėle su savo mintimis, baimėmis, svajonėmis... Praeitis ją linksmina, ateitis sukelia nerimą, o dabartis jai atrodo kaip žiauri, bet graži pasaka. Ir šios pasakos herojus yra ne kas kitas, kaip tėvas, kuris buvo nelaisvėje. Ar pasiseks seneliui išvežti Narinką iš Karabacho?
Trukmė – 50 minučių.
Bilieto kaina: 6 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

19.00 val. (VKC salė „Draugystė“, Parko g. 7) – Vaidas PRAspaliauskas (Lietuva, Alytaus dramos teatras), „ŽuvėdPRA“, (pagal Justo Tertelio pjesę „PRA“).

Autorius – Justas Tertelis
Režisierė – Andra Virbičianskienė
Vaidina – Vaidas PRAspaliauskas
Teatro laboratorijos ATVIRAS RATAS aktorius Justas Tertelis su „PRA“ monopjese debiutavo kaip dramaturgas. Kūrėjas atvirai kalba apie save ir apie visus, kurie patenka į viliojantį, magišką teatro pasaulį, užburiantį ir tiesa, ir melu.
Spektaklio metu aktoriui netikėtai atsiveria erdvė, kurioje jis pasilieka vienas. Atėjo ta diena, kai šviesa, garsas ir visos įmanomos technologijos sutelpa atvirame, nuoširdžiame aktoriaus ir žiūrovo dialoge.
Trukmė – 80 min.
Bilieto kaina – 6 Eur; moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 3 Eur.

Festivalio uždarymas. Uždarymo metu taip pat planuojamas teatro iš Rygos (Latvija) „KarDan“ prisistatymas visaginiečiams – bus suvaidinta ištrauka iš spektaklio „Meilės įkaitai“ (pagal Čechovo ir Milodovič kūrybą).


Bilietai parduodami VKC „Draugystės“ kasoje (Parko g. 7) arba prieš renginį tose patalpose, kur vyks spektaklis. Bilietas į visus festivalio spektaklius kainuoja 20 Eur.

VKC „Draugystės“ kasos darbo laikas:
II―VI 14.00―20.00 val. Dėl bilietų kreiptis tel.: 8 688 90 986.


 
 
Organizatoriai:
Visagino kultūros centras, VšĮ „Visagino Atspindys“
Partneriai: Visagino savivaldybė

 

 

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 15242501
Šiandien apsilankė: 13681
Dabar naršo: 149

 

 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema