Visagino savivaldybė - straipsniai : VISAGINIEČIAI DALYVAVO PROJEKTE „JUNGTINIS LIETUVOS VAIKŲ CHORAS“

Biudžetinė įstaiga
Parko g. 14, 31139 Visaginas
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Kodas 188711925
Tel. (8 386) 60 246
Faks. (8 386) 31 286
El. p. visaginas@visaginas.lt

Lietuviškai English Russian
Spausdinti
Tarybos posėdžių transliacija
Naujienos
VISAGINIEČIAI DALYVAVO PROJEKTE „JUNGTINIS LIETUVOS VAIKŲ CHORAS“

Lietuvos nacionalinis kultūros centras, kartu su VšĮ Choro studija „Ugnelė“, nuo 2016 m. organizuoja projektą „Jungtinis Lietuvos vaikų choras“, kuriame jau trečią kartą dalyvauja Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos auklėtiniai (mokytojos Rasa Rugaitytė ir Ilona Alėjūnienė, choro koncertmeisterė Žana Jankelevič). Tai Lietuvoje pirmą kartą taikomas švietimo modelis, kai choro nariai iš skirtingų miestų, miestelių ir kaimų repetuoti susirenka vieną kartą per mėnesį. Projekte dalyvauja 11–17 metų vaikai iš Lietuvos formaliojo ugdymo mokyklų, muzikos, meno mokyklų, chorinio dainavimo mokyklų, chorų studijų ir kitų vaikų švietimu užsiimančių institucijų ar organizacijų.

 

Nuo 2017 m. choro padaliniai buvo kuriami 4 regionuose: Vilniuje, Visagine, Šakiuose ir Gargžduose – iš viso 250 vaikų iš 30 Lietuvos miestų ir miestelių, o tarp jų – ir tie vaikai, kurie dar niekada nėra niekur dainavę, tie pedagogai, kurių įstaigose dar nėra chorų. Vieną kartą per mėnesį šeštadieniais vaikai rinkosi iš aplinkinių savivaldybių, visi ruošė tą pačią programą, kurią vėliau atskirai atliko savo regionų bažnyčiose, koncertų salėse, o vėliau, kovo 11 d., visi kartu – Vilniuje. Projekto veikla Visagine vyko nuo 2017 m. lapkričio mėn. Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykloje. Taip pat mokytojai turėjo galimybę pasisemti žinių kvalifikacijos kėlimo kursuose.
Kovo 10 d. Šv. apaštalo Pauliaus bažnyčioje įvyko nuostabus koncertas „Tėvynei giedu naują giesmę“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Koncerte dalyvavo Jungtinio Lietuvos vaikų choro Visagino regiono padalinio dalyviai: Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos jaunių choras (mokytojos Rasa Rugaitytė, Ilona Alėjūnienė, choro koncertmeisterė Žana Jankelevič, saksofonu pritarė Tomas Kochanka), Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai (mokytoja Vita Dūdienė), Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokiniai (mokytoja Valentina Sinkevič), Obelių gimnazijos mokiniai (mokytoja Daiva Kundelienė), Rokiškio kultūros centro ugdytiniai, Juodupės gimnazijos mokiniai (mokytoja Aurelija Trasykė), Švenčionių r. Švenčionėlių meno mokyklos mokiniai (mokytoja Tatjana Šapokienė), Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos mokiniai (mokytoja Ilona Vinikaitė).
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Jungtinis Lietuvos vaikų choras surengė nepamirštamą koncertą, kuriame įspūdingas buvo ir atlikėjų kiekis (250 choristų!), ir jausmas, kuris tvyrojo Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Atrodė, kad visi – ir dainininkai, ir Trakų meno mokyklos fanfarinio orkestro nariai, ir klausytojai – tą vieną valandą viską paliko už bažnyčios sienų ir leido sau pabūti su savimi ir su Lietuva savo širdyse. Chore dainavo vaikai iš Alvito, Birštono, Didžiasalio, Dovilų, Endriejavo, Gargždų, Joniškio, Juodupės, Kretingalės, Kybartų, Lukšių, Marijampolės, Obelių, Panevėžio, Plungės, Rokiškio, Salantų, Sintautų, Šakių, Šalčininkų, Švenčionių, Švenčionėlių, Ukmergės, Viekšnių, Vilkaviškio, Vilkijos, Vilniaus, Virbalio ir, žinoma, iš Visagino. Koncertą vedė Beata Nicholson. Jungtinio Lietuvos vaikų choro meno vadovė – Valerija Skapienė, vadovės – Danguolė Gerdauskienė, Vita Baužytė, Rasa Rugaitytė, Ilona Alėjūnienė, Ramunė Valaitienė.
Jaunieji choristai atliko Lietuvos kompozitorių kūrinius, giliai paliečiančius klausytojų širdis, ir palinkėjo Lietuvai, kad būtų amžiams gyva!
 
Nuoširdžiai dėkojame Visagino regiono choro vadovėms Rasai Rugaitytei ir Ilonai Alėjūnienei, choro koncertmeisterei Žanai Jankelevič už chorinio dainavimo puoselėjimą, vaikų muzikinį auklėjimą ir Visagino garsinimą. Dėkojame visiems jauniesiems choristams už aktyvų dalyvavimą projektinėje veikloje, o jų tėvams už nuoširdų palaikymą. Linkime visiems sėkmės ir dar daug tokių gražių ir prasmingų projektų ateityje.
 
Daugiau nuotraukų rasite čia.

TwitterAtgal Spausdinimo versija Archyvas
Komentarų sąrašas (0)
 Prisijungimas gyventojams

MUS RASITE ČIA
                                                          Miesto schema 

 

RENGINIŲ
KALENDORIUS
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
 
NAUJIENŲ
PRENUMERATA
Įveskite savo el. pašto adresą:
Įveskite paieškos raktinį žodį:
VARTOTOJŲ
STATISTIKA
Iš viso apsilankė: 20663943
Šiandien apsilankė: 5624
Dabar naršo: 57
 
© Visagino savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smartweb sistema